Trener ocenia: Pomocnicy

To już ostatnia nota wystawiona przez trenera. Pod lupą znaleźli się zawodnicy odpowiedzialni za środek pola, pracujący zarówno w defensywie jak i budowaniu akcji ofensywnych zespołu.

POMOCNICY

KAROL ŁUKASZCZYK (17 l.)
Młody zawodnik, 17 lat. Występował w tej rundzie na kilku pozycjach, środku pomocy, ataku ale zdecydowanie najlepiej wygląda na skrzydle. Ciągle chodzi mi po głowie pomysł, czy nie zrobić z niego bocznego obrońcy, ale będą sparingi i być może zdecyduję się na taki wariant, żeby to sprawdzić. Zawodnik bardzo dynamiczny, dobra technika. Zdecydowanie lepsza wiosna jak jesień. Widać u niego, że potrzebuje jeszcze nabrać doświadczenia. Każdy mecz rozpoczynał w podstawowym składzie. Zależy mu na rozwoju, często sam trenuje, widać, że chce grać w lepszych klubach. Idealnie do niego pasuje przysłowie „dla chcącego nic trudnego“ bo chodząc do szkoły do Zamościa potrafi przyjeżdżać na treningi, które są np. we wtorki czy środy. Myślę, że za kilka lat mogą o nim usłyszeć kibice nie tylko z naszego regionu.
KACPER MATYSIAK (15 l.)
Chłopak z rocznika 2000, który już wiosną grał dużo spotkań w podstawowej jedenastce, ale nieraz siadał na ławie bo widoczny był brak doświadczenia i ogrania w piłce seniorskiej. Jesienią każdy mecz grał od pierwszych minut. Zawodnik, który musi „czuć“ na boisku że jest lepszy od rywala. Strzelił ważną bramkę w pucharze z Unią Hrubieszów. Bardzo dobre wyszkolenie techniczne, silny strzał. Musi pracować nad poprawą motoryki i w ogóle nad swoim rozwojem w piłce, bo możliwości ma ogromne i w tej chwili jest to zawodnik, który z naszej kadry może najwięcej osiągnąć. Wróżę mu nie przygodę z piłką, ale „karierę“, tylko on sam musi postawić wszystko na piłkę. Teraz pozostaje pytanie, czy wiosną zobaczymy go jeszcze w barwach Andorii.

WOJCIECH BARAN (34 l.)
Defensywny pomocnik. Bardzo doświadczony, jeden z najstarszych w drużynie. Występował w wyższych ligach w przeszłości. Bezbłędny w wykonywaniu rzutów karnych, bo głównie w taki sposób strzelał bramki. Strzelił ważnego i ładnego gola w Lipsku. Czasami za długo przetrzymuje piłki, niepotrzebne straty w środku pola przez co narażamy się na kontry. W kilku meczach z konieczności jako środkowy obrońca, ale wtedy widoczny jego brak w centrum boiska. W końcówce rundy chyba zapominał na jakiej gra pozycji bo ciągnęło go za bardzo do przodu. Podoba mi się jego współpraca z młodymi zawodnikami, podpowie, wytłumaczy im, a jak trzeba to i krzyknie. Prawdziwy lider drużyny. Myślę, że jeszcze będzie z niego pożytek przez wiele lat.
KAMIL NEĆ (16 l.)
Kolejny z naszych „młodych“, 16 lat. W juniorach występował jako środkowy obrońca, w seniorach nie mogę sobie pozwolić na taki ruch bo jest za mało doświadczony i gra jako defensywny pomocnik. Uważam, że to jest jego właściwa pozycja na boisku. Głównie rezerwowy, ale w kilku meczach dostał szansę od początku. Grał w podstawowym składzie w Lipsku, gdzie wypadł słabo, ale już w meczu z ówczesnym wiceliderem Deltą Nielisz, w trudnych warunkach najlepszy zawodnik na boisku. Musi szybciej operować piłką i nie bać się wziąć na siebie odpowiedzialności bo są momenty, w których mam wrażenie, że chce się tylko pozbyć piłki. Cichy, ułożony i bardzo cierpliwy. Widać, że mu zależy na grze i swoim rozwoju, bo na treningi dojeżdża wiele kilometrów. Jak będzie regularnie trenował i nabierze doświadczenia może być ciekawym zawodnikiem.
JAKUB SMAL (25 l.)
Dołączył do drużyny w lecie po kilkuletniej przerwie w treningach. Musi jeszcze nad sobą sporo pracować, aby nadrobić zaległości. Trenuje regularnie i jeżeli w zimie będzie tak samo to w rundzie rewanżowej możemy mieć z niego większy pożytek. Jego bramka w końcówce dogrywki z Ładą Biłgoraj dała wiele radości kibicom. Dobra wytrzymałość, poprawna technika ale już w elemencie taktyki jest bardzo dużo do poprawy. Głównie wchodził z ławki. Najlepsze spotkanie rozegrał ze Spartą Łabunie, gdy pojawił się od pierwszych minut.
KAJETAN MALINOWSKI (15 l.)
Młody chłopak, 15 lat, który ma prawo jeszcze popełniać błędy na boisku. Stracił kilka meczów w końcówce rundy z powodu kontuzji. Zagrał cały mecz z Unią Hrubieszów i ponad 70 minut z Ładą Biłgoraj w meczach pucharowych. Mimo, że wypadł w nich poprawnie to widac było brak doświadczenia, cwaniactwa boiskowego, ale z czasem tego nabierze. Dostawał też szansę w meczach ligowych. Dobry technicznie, dobra motoryka, ale wiele do poprawy w taktyce. Bardzo zaangażowany, widać że piłka nożna to całe jego życie i chce coś osiągnąć.
KAMIL SKOWRONEK (25 l.)
Boczny pomocnik lub napastnik. W rundzie wiosennej jeden z najlepszych zawodników w naszej drużynie. Latem wyjechał i mimo, że był naszym zawodnikiem przez całą rundę to nie miał możliwości treningu z nami i regularnej gry bo zagrał tylko w kilku spotkaniach. Bardzo dobrze wyszkolony technicznie, potrafi strzela dużo bramek, asystować. Poprawił się w grze w obronie ale nie był to ten sam zawodnik co wiosną. Brakowało mu przede wszystkim „czucia“ piłki. Zawodnik, który musi regularnie trenować, wtedy drużyna ma z niego ogromny pożytek.

Mamy nadzieję, że oceny będą tylko i wyłącznie motywacją do dalszej pracy i udoskonalania własnych umiejętności, aby w kolejnym sezonie/rundzie noty były jeszcze lepsze.