Plan sparingów przed rundą jesienną

Niewiele, bo tylko 4 sparingi zaplanowaliśmy tego lata w ramach przygotowań do sezonu 2017/2018. Nie na ilość lecz na jakość sparingpartnerów postawił trener.

Pierwszy mecz kontrolny rozegramy w środę 19 lipca z Unią Hrubieszów, która podrażniona spadkiem do Zamojskiej Klasy Okręgowej zechce z pewnością zrobić wszystko, aby jak najszybciej wrócić do IV-ligi, bo tam powinno być ich miejsce. Jak będzie wyglądała kadrowo i organizacyjnie - zobaczymy. Możliwe, że spotkamy się również w Pucharze Starosty.

Drugi rywal, na co dzień uczestniczy w rozgrywkach Chełmskiej Klasy Okręgowej, ale wielu zawodników, a także trener reprezentujący Unię Białopole są powiązani z naszym regionem. W minionym sezonie udało im się wywalczyć wysokie 4 miejsce w swojej lidze, co jest ich niewątpliwym sukcesem.

W poniedziałek 31.07 rozegramy natomiast mecz z Juniorami Młodszymi Tomasovii Tomaszów Lubelski. Jak mogliśmy się przekonań szkolenie młodzieży w Tomaszowie stoi na bardzo wysokim poziomie, czego dowodem może być wyrównana walka Juniorów Starszych z rówieśnikami z Wisły Płock o wejście do najważniejszych rozgrywek juniorskich w kraju - Centralnej Ligi Juniorów (remis 1:1 i 2:2 - awans Wisły ze względu na większą liczbę bramek zdobytych na wyjeździe). Juniorów Młodszy prowadzi ten sam trener, czyli Paweł Babiarz, który jeszcze nie tak dawno przymierzany był do prowadzenia Hetmana Zamość.

A na koniec stały punkt programu - czyli mecz kontrolny z naszym zaprzyjaźnionym klubem z sąsiedztwa - Perłą Telatyn. W ostatnim meczu ligowym, to Perła schodziła z boiska zwycięsko, więc musimy pokazać, że był to tylko wypadek przy pracy, chociaż poziom sportowy Perły znacznie podniósł się w ostatnim czasie, a ich grający trener - Grzesiek Cioch wydaje się być jak wino - im starszy tym lepszy. Ten mecz to ważny test przed zmaganiami ligowymi, który z pewnością da nam kilka odpowiedzi na koniec przygotowań.

Dodatkowo zgłaszamy się ponownie do rozgrywek o Puchar Starosty powiatu hrubieszowskiego, który w ubiegły roku był dla nas świetnym początkiem do przygody z regionalnym Pucharem Polski. Nie wiadomo co będzie z Huraganem, Unia Hrubieszów będzie grała w tych rozgrywkach obligatoryjnie. Jeżeli nie zgłosi się więcej drużyn (podobnie jak w roku poprzednim) zagramy od razu w finale i będzie to powtórka z poprzedniego sezonu, gdzie podejmiemy w Mirczu Unię Hrubieszów. Losowanie par 6 lipca, a pierwsze spotkania 15/16 lipca.

Plan meczów sparingowych:
19.07 (środa) - Unia Hrubieszów
22.07 (sobota) - Unia Białopole
31.07 (poniedziałek) - Tomasovia (juniorzy)
06.08 (niedziela) - Perła Telatyn

O terminach i miejscach spotkań będziemy informować na bieżąco.