Unia z Pucharem Starosty

Finał Pucharu Starosty Powiatu Hrubieszowskiego zakończył się wynikiem 0:4 dla drużyny gości. Unia Hrubieszów wygrała pewnie, chociaż nasz zespół pokazał charakter i ambicję. Na boisku widać było różnicę pod wieloma względami, najczęściej na korzyść rywali z Hrubieszowa co przełożyło się na ostateczny wynik. Po bardzo przyjemnej przygodzie z poprzedniego sezonu mieliśmy cichą nadzieję, że i dziś uda się postawić trudne warunki faworyzowanej Unii. Tym razem się nie udało, ale trzeba brać pod uwagę to, że to początek naszych przygotowań do nowego sezonu, a podczas meczu można było zauważyć kilka pozytywnych aspektów w naszej drużynie.

Unia rozpoczęła ten mecz mocno zdeterminowana i agresywna. Intensywny pressing przyniósł zakładane efekty co przełożyło się na szybko stracone 2 bramki już w pierwszych minutach meczu. Przy wyniku 0:2 swoimi umiejętnościami mógł się pochwalić środek pola Unii: Fulara, Kamiński, Podgórski, którzy spokojnie potrafili reżyserować grę swojego zespołu. Dużo kłopotów sprawiał naszym obrońcom przede wszystkim szybki i zwrotny Hrui. Przy trzeciej bramce Unia wykorzystała nasze rozluźnienie po rzucie wolnym, szybko wznawiając grę prostopadłym podaniem na wolne pole do Hruia. Na przerwę schodziliśmy z nieco opuszczonymi głowami, ale w drugiej odsłonie pokazaliśmy, że można rywalizować z Unia jak równy z równym. Co prawda Unia nadal przeważała, ale optyczna przewaga się zmniejszyła, a my poczynaliśmy sobie coraz śmielej i odważniej. Nie przełożyło się to na zdobycz bramkową, ale kilka składnych akcji które udało się zbudować mogą napawać optymizmem. Na koniec strzałem z rzutu wolnego naszego bramkarza pokonał jeszcze Piotr Fulara i mecz zakończył się wynikiem 0:4.

Puchar Starosty powędrował więc do Hrubieszowa, ale za rok zawalczymy o niego ponownie. Miejmy nadzieję, że osiągnie on taki prestiż i zainteresowanie lokalnych drużyn (również tych amatorskich) jak w innych powiatach.

Był to też nasz pierwszy mecz po przerwie wakacyjnej. Kolejny rozegramy w najbliższą niedzielę, o godzinie 17.00 znowu z Unią, ale tym razem z Białopola. Przed nami jeszcze mecze z Tomasovią Tomaszów Lubelski (junior młodszy) oraz Perłą Telatyn. Do rozgrywek przystąpimy w weekend 19/20.08, ale dokładny terminarz nie jest jeszcze znany.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony, bo już w najbliższym czasie pojawią się tu oficjalne informacje na temat transferów i zmiany na stanowisku trenera. Szczegóły wkrótce.

Andoria Mircze - Unia Hrubieszów 0:4 (0:3)

Bramki: Wiejak, Hrui x2, Fulara

Skład: Karol Grabowski – Bartłomiej Przyczyna (46 Kamil Kuźmiński), Kamil Sitarz, Kornel Lizun, Piotr Jakubski (61 Kacper Łaba) – Jakub Smal, Paweł Pacaj, Kamil Neć, Bartłomiej Brzyski (65 Łukasz Wójtowicz), Hubert Dziadosz – Maciej Matysiak (76 Paweł Dąbrowski)