Treningi, Sparingi, Transfery - przygotowanie rozpoczęte

Andoria w minioną sobotę rozegrała pierwszy mecz w 2017 roku. Podobnie jak rok wcześniej, ze względu na trudne warunki mecz rozgrywaliśmy w Lubyczy Królewskiej na sztucznej nawierzchni, mierząc się z ostatnią drużyną Zamojskiej Klasy Okręgowej - Pogonią Łaszczówka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1 dla drużyny z Łaszczówki, a jedyną bramkę dla Andorii zdobył Kacper Matysiak. Andoria miała jeszcze dwa rzuty karne, jednak na bramki nie potrafili ich zamienić jedni z najbardziej doświadczonych zawodników naszego zespołu: Paweł Pacaj i Wojciech Baran.
       Przed meczem, drużyna pod okiem trenera Mariusza Kozyry trenowała 4-krotnie, od poniedziałku 16.01. Niestety frekwencja nie jest najwyższa, ponieważ wielu zawodników zmaga się z chorobami i innymi problemami, które uniemożliwiają im udział w treningach. W treningach bierze udział po 7-10 zawodników. Od poniedziałku 23.01 do końca ferii zimowych treningi zaplanowane są codziennie, ale wszystko uzależnione jest od frekwencji.
      Jeżeli chodzi o ruchy kadrowe, to zaawansowane rozmowy z drużyną juniorów z Podkarpacia prowadzi dwóch naszych zawodników: Daniel Tracz i Kacper Matysiak, którzy chcą spróbować swoich sił w tamtejszej drużynie. W przypadku transferów do naszej drużyny, prowadzimy rozmowy z kilkoma zawodnikami, jednak na ostateczne decyzje musimy jeszcze poczekać. Jak dotychczas uzyskaliśmy zgodę klubu Kryształ Werbkowice na udział w przygotowaniach z naszą drużyną Sebastiana Laszuka, naszego wychowanka, który w poprzednim roku grywał w juniorach i II drużynie klubu z Werbkowic. Prowadziliśmy również wstępne rozmowy i również uzyskaliśmy podobną zgodę na treningi u nas Sergieja Borysa z Unii Hrubieszów, jednak ten prawdopodobnie wybierze grę w IV ligowym Krysztale Werbkowice. Namówiliśmy do gry również kilku zawodników, którzy do niedawna reprezentowali barwy Andorii w zespołach juniorskich, jednak w tym przypadku wszystko zależy od ich podejścia i zaangażowania. Jeżeli będą trenować, to drzwi do pierwszej drużyny są dla nich otwarte.
       Przed nami jeszcze 9 gier sparingowych z: juniorami Tomasovii Tomaszów Lubelski (28.01), Olimpią Miączyn, Huczwą Tyszowce, Gromem Różaniec, Gryfem Gmina Zamość, juniorami Hetmana Zamość, Perłą Telatyn, Unią Białopole i Kryształem II Werbkowice. Do końca lutego, a więc do meczu z Gryfem Gmina Zamość będziemy kompletować kadrę.

Jeżeli chcesz reprezentować barwy Andorii Mircze (trzeciej siły piłkarskiej w naszym powiecie!!) i walczyć z nami o awans do Zamojskiej Klasy Okręgowej zgłoś się do nas. Warunkiem uczestnictwa w sparingach jest zgoda obecnie reprezentowanego klubu, którą możesz przynieść do nas, lub po prostu przyjść na nasz trening, a my wystąpimy do Twojego klubu o taką zgodę. Godziny treningów mogą ulegać zmianie, dlatego w przypadku zainteresowania piszcie do nas na adres gksandoria@gmail.com lub na profilu facebookowym.

W dalszym ciągu zachęcamy też do czynnego wspierania naszego klubu osoby chętne, które mogą współtworzyć między innymi stronę andoria.futbolowo.pl oraz profil na facebooku.

Plan sparingów:

28.01 - Tomasovia Tomaszów Lub. (juniorzy starsi)
05/06.02 - Olimpia Miączyn
11/12.02 - Huczwa Tyszowce
18/19.02 - Grom Różaniec
25/26.02 - Gryf Gmina Zamość
04/05.03 - Hetman Zamość (juniorzy starsi)
11/12.03 - Perła Telatyn
18/19.03 - Unia Białopole