Trener ocenia: Obrońcy

Trzeci odcinek z serii "Trener ocenia". W tej serii noty zostają wystawione blokowi obrony. Część z zawodników w trakcie sezonu występowała również w pomocy, ale ich podstawowym zajęciem jest defensywa.

OBROŃCY

PAWEŁ PACAJ (30 l.)
Zawodnik, którego mogę ocenić jako „kolega z boiska“. Pamiętam jak graliśmy jeszcze razem w juniorach czy początki gry w seniorach. Bardzo poważnie podchodzi do swoich obowiązków związanych z grą w drużynie. Posiada najlepszą frekwencję treningową w drużynie, gdy go nie ma zawsze poinformuje. Ogromne doświadczenie, zagra na każdej pozycji. Grał na na boku pomocy, środku i na obu stronach obrony. Wszędzie sobie poradził. Są momenty, że za długo przetrzymuje piłkę, powinien podać wcześniej. Do jego plusów można zaliczyć dobrą technikę użytkową, daleki wyrzut piłki z autu, umiejętność ustawiania się na boisku. Myślę, że Andoria będzie mieć z niego pożytek jeszcze przez wiele lat.
KAMIL SITARZ (23 l.)
Kapitan drużyny. Zawodnik, który może na dzień dzisiejszy grać nawet w IV lidze, ale czy jest na to gotowy mentalnie ? Za dużo dyskusji z sędziami, niepotrzebnie dostaje żółte kartki. Nie wiem czym jest to spowodowane. Pewnie tym, że sam czuje, że w tej lidze już się "męczy“. U nas jest środkowym obrońcą, ale nie jest to zawodnik na tą pozycję. Dobry odbiór piłki, gra ciałem, drybling, strzał na bramkę, dobra motoryka. Zdecydowanie zawodnik na bok obrony z chęcią do akcji ofensywnych. Napastnicy rywali mają z nim problem, bo ciężko jest się z nim „przepchać“. Bardzo poprawił rozgrywanie piłki, więcej zaczął na boisku myśleć. Jeden z najlepszych zawodników w całej lidze.
KORNEL LIZUN (24 l.)
Środkowy obrońca. W razie potrzeby zagra jako defensywny pomocnik lub napastnik. Braki szybkościowe nadrabia dobrym ustawianiem się na boisku. Jego dużym plusem jest gra głową. Całą rundę występował z kontuzją i myślę, że gdyby nie to, dawałby drużynie jeszcze więcej. Potrafi dobrze kierować obroną, podpowiadać. Myślę, że młodzi zawodnicy dużo korzystają grając z nim. Potrafi zadbać o dobrą atmosferę w szatni.
KAROL KOT (18 l.)
Prawy obrońca. Nie dokończył rundy z powodu kontuzji. Bardzo widoczny był jego brak. Zawodnik, który ma umiejętności na to, żeby grać w wyższych ligach ale trzeba go „poukładać“ i sam musi tego chcieć. Czasami niepotrzebnie drybluje z piłką. Musi zrozumieć, że sam nie wygra meczu. Niesamowite możliwości szybkościowo-wytrzymałościowe, w 90 minucie meczu potrafi na pełnej szybkości przebiec całe boisko. Boczny obrońca, który przez całe spotkania podłącza się do akcji ofensywnych. Musi jeszcze nabrać doświadczenia bo potrafi zagrać bardzo dobrze, by w kolejnym meczu grać przeciętnie. Nie w każdym meczu potrafi pokazać na co go stać.
ŁUKASZ JAROSZ (29 l.)
Grał na każdej pozycji w obronie i wszędzie wypadł dobrze, ale jednak lepiej wygląda jako środkowy. Dzięki sporemu doświadczeniu radził sobie na bokach obrony. Braki szybkościowe nadrabia dobrym odbiorem piłki. Potrafi dobrze ustawić się na boisku ale tylko w defensywie, bo ofensywa jest do poprawy. W końcówce rundy zaliczał nawet asysty przy bramkach. Rundę zaczynał jako rezerwowy, kończył jako zawodnik podstawowy. Myślę, że jak solidnie przepracuje okres przygotowawczy w zimie to będziemy mieli z niego jeszcze większy pożytek.
DANIEL TRACZ (15 l.)
Nie wiem czy do końca mogę klasyfikować go jako obrońca, bo w rundzie jesiennej często występował jako boczny pomocnik. Młody zawodnik, lewonożny. Ma możliwość trenowania co dnia, bo jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Tarnobrzegu i zimą prawdopodobnie trafi do juniorów Siarki. Zrobił duży postęp. Jego największym atutem jest umiejętność dośrodkowania piłki, gdzie często stwarzał kolegom z drużyny okazję do strzelenia bramki. Musi popracować nad wytrzymałością i grą prawą nogą.
PIOTR JAKUBSKI (28 l.)
Boczny obrońca. Radził sobie na lewej stronie i prawej. Mało trenował w rundzie jesiennej. Jego największym atutem jest daleki wyrzut z autu, dzięki temu mamy pewien schemat w tym elemencie gry. Dobra gra głową. Poprawił podłączanie się do akcji ofensywnych. Gdyby miał lepszą lewą nogę byłby jeszcze skuteczniejszy. Solidny zawodnik, popełnił sporo błędów w meczu z Granicą Lubyczą Królewska, ale później grał na równym poziomie.
BARTŁOMIEJ PRZYCZYNA (15 l.)
Występował jako boczny obrońca i boczny pomocnik. Bardzo mało trenuje. Jeżeli coś chce w piłce osiągnąć musi zacząć regularnie trenować bo w przyszłości może grać w wyższej lidze. Zawodnik z rocznika 2001 a w tym roku zagrał już sześć razy w podstawowym składzie. Dostał szansę debiutu jeszcze w rundzie wiosennej, gdzie zagrał 90 minut z Perłą Deszkowice. Spore możliwości techniczne, dobra szybkość. Trzeba popracować u niego nad ustawianiem się na boisku. Wierzę, że zimą pokaże więcej zaangażowania i zmieni podejście do treningów.
DARIUSZ SOBIENIAK (21 l.)
Środkowy obrońca lub defensywny pomocnik. Większość meczów wchodził z ławki. Bardzo dobre warunki fizyczne, które nie do końca wykorzystuje na boisku, bo jeżeli chodzi o grę w powietrzu powinien być bardziej skuteczny. Do poprawy jest także ustawianie się w ofensywie jak gra środkowego obrońce. Posiada silny strzał. Bardzo dobrze radzi sobie w kryciu indywidualnym, często potrafił wyłączyć z gry najlepszych napastników tej ligi. Zawodnik, który posiada jedną z największych frekwencji treningowych w drużynie.

Już wkrótce kolejne oceny gry naszych piłkarzy. Zachęcamy do śledzenia strony również podczas przerwy zimowej.