Inauguracja na szóstkę

Andoria rozpoczyna sezon mocnym akcentem. Pierwszy mecz w Mirczu ze spadkowiczem z klasy okręgowej – Spartą Wożuczyn zakończył się wynikiem, którego z pewnością nie zakładali nawet najwięksi optymiści. Wysoka wygrana 6:0 cieszy szczególnie, ponieważ drużyna w takim składzie osobowym zagrała w oficjalnych rozgrywkach po raz pierwszy, a w dodatku pod wodzą nowego trenera. Na ławce trenerskiej zasiadł Marcin Nowak, a do gry desygnował aż pięciu zawodników, którzy tego lata dołączyli do naszej drużyny. Jak się okazało „nowi” świetnie wkomponowali się w zespół i ostatecznie to oni zadecydowali o wyniku tego spotkania. Fenomenalną formę zaprezentował przede wszystkim Adrian Brzozowski (poprzednio Kryształ II Werbkowice), który zdobył 5 bramek oraz kierował poczynaniami w grze ofensywnej. Pięknym uderzeniem w samo okienko oraz asystą przy pierwszej bramce popisał się natomiast Arkadiusz Sekulski, który przyszedł do nas z Huraganu Hrubieszów, podobnie jak Kamil Wypchła, Kamil Kuźmiński i Marcin Szwiec. Ci ostatni bardzo dobrze radzili sobie w formacji obrony współpracując bez zarzutu z Kamilem Sitarzem i Kornelem Lizunem.

Niekwestionowanym bohaterem tego meczu jest „Adek”, ale na pochwałę zasłużyła przede wszystkim Drużyna, którą stworzyli wszyscy zawodnicy. Zagraliśmy piłkę mądrą, konsekwentną i miłą dla oka, a przede wszystkim skuteczną. I chociaż przeciwnik miał w swoich szeregach kilku ogranych zawodników (m.in. Mac, Gieroliński, Kiś, Dziki) to na boisku wyraźną przewagę już od pierwszych minut miała Andoria, na co ekipa z Wożuczyna absolutnie nie była przygotowana.

Wynik poszedł w świat i z pewnością każdy będzie się liczył z Andorią w najbliższym czasie, a czy będzie to dla nas sytuacja komfortowa – okaże się w kolejnych meczach. W najbliższą niedzielę jedziemy do Sitna, aby powalczyć o punkty z miejscowym Potokiem, jednym z głównych kandydatów do awansu.

GALERIA Z MECZU TUTAJ

Andoria Mircze – Sparta Wożuczyn 6:0 (3:0)

Bramki: Brzozowski x5 (16’- as. Sekulski, 19’ – as. Szwiec, 52’, 62’, 76’ – as. Przyczyna), Sekulski (33’)

Skład:

Wypchła – Kuźmiński (85’ Dąbrowski), Lizun, Szwiec, Sitarz – Jakubski (72’ Matysiak M.), Pacaj, Sekulski ( 80’ Neć), Przyczyna – Brzozowski (84’ Małyszek), Dziadosz (72’ Brzyski)