Co w Andorii piszczy - transfery!

Sezon 2017/2018 w Zamojskiej Klasie A rozpocznie się oficjalnie w sobotę 19 sierpnia, jednak nasi piłkarze na boisko wybiegną w niedzielę 20 sierpnia o godzinie 17:00. W Mirczu podejmować będziemy spadkowicza z klasy okręgowej: Spartę Wożuczyn. Trudno ocenić formę przeciwnika, tak jak i wielu innych z naszej ligi, ponieważ informacje na ich temat (transfery, sparingi) w większości nie są udostępniane publice. My informowaliśmy już o meczach sparingowych na łamach portalu społecznościowego Facebook, a dziś prezentujemy roszady kadrowe, które zaszły w naszej drużynie przed startem ligi.

Najważniejsza zmiana nastąpiła na stanowisku trenera – Mariusza Kozyrę, który zrezygnował z prowadzenia drużyny, zastąpi dobrze znany w lokalnym środowisku piłkarskim Marcin Nowak. Nowy trener poprowadził już nasz zespół w oficjalnych rozgrywkach – w finale Pucharu Starosty z Unią Hrubieszów (przegrana 0:4), a w ostatnim czasie zdecydował się poprowadzić nas również w rozgrywkach ligowych.

W tym samym meczu w nowych barwach klubowych wystąpił nasz były Prezes i zawodnik – Wojciech Baran, który razem z Tomaszem Przeworskim zdecydował się wspomóc w walce o awans do IV ligi Unię Hrubieszów. Ze względów służbowych z gry w Andorii musiał również zrezygnować powszechnie lubiany Marian Wyrwa, który jednak bez piłki żyć nie może i już udanie zadebiutował w nowym klubie Start Lisie Jamy pomagając drużynie z Lubaczowskiej Klasy A w osiągnięciu remisu (1:1). Po wypożyczeniu na transfer definitywny do Skorpiona Zamość odchodzi Kacper Chmiel, a w jego ślady zamierza pójść również Hubert Jóźwiak, który zdecydował się na dołączenie do kolegów z Zamościa. Treningów nie wznowił Artem Gonczaruk oraz kilku młodych zawodników, którzy mogli walczyć o miejsce w składzie na nowy sezon (być może jeszcze wznowią treningi). Opuszcza nas również Kajetan Malinowski, który zamierza kontynuować naukę i grę w jednym z większych miast. Nad swoją przyszłością rozważa również Karol Łukaszczyk, jednak w tej chwili jest kontuzjowany i w tym roku prawdopodobnie już nie zagra. Praca nie pozwala również na trening i grę Kamilowi Skowronkowi, Kamilowi Matysiakowi oraz Dariuszowi Sobieniakowi, którzy w znacznym stopniu pomagali dotychczas drużynie.

Lista po stronie strat jest długa, więc trzeba było działać, aby wypełnić powstałe luki w kadrze. Na pozycji bramkarza w ramach wypożyczenia zagra u nas Kamil Wypchła z Huraganu Hrubieszów. Pozostałe transfery to przede wszystkim doświadczeni i ograni zawodnicy z Kryształu II Werbkowice: Adrian Brzozowski, Łukasz Jarosz (obaj reprezentowali już Andorię w przeszłości) oraz Huraganu Hrubieszów: Kamil Kuźmiński, Arkadiusz Sekulski, oraz Marcin Szwiec. Do kadry dołączył również po kontuzji Szymon Małyszek oraz zawodnicy juniorów Mikołaj Skóra, Cyprian Wojczuk. Treningi z pierwszym zespołem rozpoczął również Michał Guzina.

Odchodzą:

• Baran Wojciech (Unia Hrubieszów)
  • Przeworski Tomasz (Unia Hrubieszów)
  • Wyrwa Marian (LKS Start Lisie Jamy)
  • Jóźwiak Hubert (Skorpion Zamość – wypożyczenie), Chmiel Kacper (Skorpion Zamość – transfer definitywny)
  • Goncharuk Artem (nie wznowił treningów)
  • Malinowski Kajetan (szkoła)
  • Sobieniak Dariusz (praca)
  • Matysiak Kamil (praca)
  • Skowronek Kamil (praca)
  • Łukaszczyk Karol (kontuzja)
  • Boruta Krystian, Bulisz Kamil, Krawczyk Patryk, Laszuk Sebastian, Ożarowski Krystian (nie wznowili treningów)