I kolejka – podsumowanie, II kolejka – zapowiedź

6 spotkań – 25 bramek – 0 remisów, to chyba najkrótsze podsumowanie jakie można by było napisać po pierwszej serii spotkań w Zamojskiej Klasie A, gr II.

Zestawienie pierwszej kolejki sprawia, że ciężko jest wyciągnąć jakiekolwiek wnioski. U siebie wygrała jedynie Metanoja Lipsko (6:3 z Perłą Telatyn) i Andoria Mircze (6:0 ze Spartą Wożuczyn). Z wyjazdowych spotkań z kompletem punktów wróciły natomiast Potok Sitno (0:4 ze Spartą Łabunie), Szumy Susiec (0:2 z Deltą Nielisz), Pogoń Łaszczówka (0:1 z Szyszłą Tarnoszyn) oraz Granica Lubycza Królewska (0:3 z Grafem Chodywańce). Na głównego kandydata do awansu kreowany jest w tym sezonie Potok Sitno, ale duże aspiracje mają też Pogoń Łaszczówka oraz Granica Lubycza Królewska. Czy po wysokiej porażce Sparty Wożuczyn należałoby ją skreślić z tego grona? Chyba za wcześnie na takie wyroki.

Postanowiliśmy z ciekawości prześledzić historię naszej ligi w odniesieniu do pierwszej kolejki. Okazuje się, że jest jeden wspólny mianownik dla drużyn, które wywalczyły awanse w poprzednich latach – brak przegranej w pierwszym meczu sezonu. Jedynym zespołem, któremu udało się awansować pomimo porażki w pierwszym meczu był w ostatnich latach Huragan Hrubieszów w sezonie 2012/2013. Patrząc więc tylko na statystyki z pierwszej serii spotkań moglibyśmy już odrzucić sześć zespołów z walki o awans, ale takie wróżenie z fusów nie ma odzwierciedlenia w potencjale poszczególnych drużyn w naszej „Serie A”. Weryfikacja będzie na boisku, a już w najbliższy weekend czeka nas całkiem ciekawy zestaw par.

Sparta Wożuczyn – Graf Chodywańce

26.08 (sobota) 17:00

Jako pierwsi (w sobotę) na boisko wybiegną piłkarze w Wożuczynie, gdzie miejscowa Sparta z pewnością zechce zmazać plamę z pierwszej kolejki i pokazać, że był to tylko wypadek przy pracy. Okazja ku temu powinna być dobra, ponieważ w roli gości wystąpi beniaminek – Graf Chodywańce, który w pierwszej kolejce uległ 0:3 Granicy.

Nasz typ: Sparta W.

Granica Lubycza Królewska – Metanoja Lipsko

26.08 (sobota) 17:00

Drugie sobotnie spotkanie to mecz pomiędzy drużynami, które swoje pierwsze mecze pewnie wygrały. Zespół z Lubyczy z pewnością ma duże aspiracje do osiągnięcia miejsca premiowanego awansem, szczególnie po bolesnej porażce w walce o awans w poprzednim sezonie (przegrana w ostatniej kolejce z Orkanem Bełżec), ale Parafialny Klub Sportowy z Lipska z pewnością nie będzie w tej rywalizacji „chłopcem do bicia”. W klasyfikacji strzelców zameldował się już ksiądz Tomasz Winogrodzki, który znalazł drogę do siatki rywali aż 4-krotnie. Przed Metanoją mecz weryfikujący, my jednak stawiamy na nieznaczną wygraną Granicy.

Nasz typ: Granica L.K.

Pogoń 96 Łaszczówka – Delta Nielisz

27.08 (niedziela) 13:00

Niedzielne granie rozpocznie się w Łaszczówce. Pogoń - spadkowicz z klasy okręgowej w pierwszej kolejce wygrała skromnie z Szyszłą, natomiast Delta musiała uznać wyższość Szumów. O formie obu drużyn ciężko jeszcze mówić, jednak na papierze silniejszą drużyną jest z pewnością Pogoń – kolejny kandydat do awansu. Delta w ostatniej rundzie miała wiele problemów kadrowych. Teraz drużynę opuścili też Grzegorz Śliwa i Bartłomiej Turek (Ostoja Skierbieszów), ale jak widać po pierwszym meczu – potrafili stawić czoła Szumom, więc pewnie i teraz powalczą z faworyzowaną Pogonią.

Nasz typ: Pogoń

Szyszła Tarnoszyn – Sparta Łabunie

27.08 (niedziela) 16:00

Pojedynek drużyn, które pod koniec ostatniej rundy imponowały formą. Pierwsza kolejka nie ułożyła się po ich myśli, ale trzeba też brać pod uwagę to, że trafili na bardzo silnych przeciwników. Oba zespoły stać na dobrą grę i walkę o czołowe lokaty. Zapewne jeszcze nie jeden faworyt straci punkty w starciach z tymi ekipami. Wg nas bardzo zbliżony poziom więc obstawiamy remis.

Nasz typ: remis

Potok Sitno – Andoria Mircze

27.08 (niedziela) 16:00

Nasza drużyna jedzie do Sitna, aby po raz kolejny zmierzyć się ze spadkowiczem z ligi okręgowej i głównym kandydatem do awansu. Mecz ten ma kilka smaczków, ponieważ zgodnie z tabelą: wicelider podejmuje lidera, a na trenerskich fotelach zasiadają szkoleniowcy, którzy jeszcze nie tak dawno mieli okazję mierzyć się w lubelskiej IV lidze. Wg nas, mecz kolejki, który wyjaśni kilka wątpliwości. Potok ma u siebie przewagę własnego boiska nie tylko ze względu na miejscowych kibiców, ale również ze względu na jego wielkość. Boisko w Sitnie jest o prawie 30% mniejsze od naszego boiska na stadionie w Mirczu. Jednak nastawienie i mentalność mamy niezmienną – tylko zwycięstwo!

Nasz typ: Andoria

Perła Telatyn – Szumy Susiec

27.08 (niedziela) 17:00

Ostatni z boiska schodzić będą zawodnicy Perły Telatyn i Szumów Susiec. Perła boryka się z problemami kadrowymi, ale nie zawodzi ich grający trener – Grzegorz Cioch, który już w pierwszej kolejce zdołał dwa razy wpisać się na listę strzelców. Drużyna prowadzona przez Roberta Giza to doświadczony w ligowych bojach zespół i chyba wiadomo czego można się po nich spodziewać. Dodajmy, że nadal remontowany jest obiekt w Suścu, przez co Szumy przez całą rundę będą grały na wyjazdach. Wg nas drużyna z Suśca nie powinna mieć problemów z pokonaniem Perły.

Nasz typ: Szumy