2 kolejka – Zapowiedź, typy

Najciekawiej zapowiadają się dwie pary, które jako pierwsze wybiegną na boisko w niedzielę, czyli Szumy - Granica oraz Orkan - Andoria. Wyrównane mecze prognozowane również w Tarnoszynie (Szyszła - Metanoja) i Teptiukowie (Huragan - Ruch). Zdecydowanymi faworytami w tej kolejce wydają się Delta, która zmierzy się ze Spartą oraz Ostoja w meczu z Perłą. Tym razem wszystkie spotkania rozegrane zostaną w niedzielę.

Szumy Susiec – Granica Lubycza Królewska (28.08.2016, godz. 13:00) Typ: X

Obie drużyny zwyciężyły w pierwszej kolejce, więc apetyt na kolejne 3 punkty jest duży. Atutem Szumów może być ich boisko, tym bardziej, że Granica na co dzień trenuje i rozgrywa mecze na sztucznej nawierzchni. Ten mecz zweryfikuje, która z drużyn ma większe szanse na walkę o awans w tym sezonie.

Orkan Bełżec – Andoria Mircze (28.08.2016, godz. 14:00) Typ: 2

Andoria poniosła bolesną porażkę w pierwszej kolejce, ale nasz najbliższy przeciwnik również nie zachwycił. Remis w Tarnoszynie to z pewnością nie jest wynik jakiego oczekiwali w Bełżcu. Nauczeni jednak porażką z ostatniej rundy na tym stadionie, nie wyciągamy pochopnych wniosków. Na mecz z Orkanem jedziemy maksymalnie zmotywowani. Drugi mecz z rzędu na wyjeździe, drugi mecz z rzędu ze spadkowiczem – terminarz nas nie rozpieszcza, ale trzeba w najbliższych kolejkach walczyć o komplet punktów, aby realnie myśleć o czołowych lokatach w tabeli.

Szyszła Tarnoszyn – Metanoja Lipsko (28.08.2016, godz. 16:00) Typ: 1

Czy Metanoja otrząśnie się po pogromie w pierwszej kolejce? Czy Szyszła potwierdzi solidną dyspozycję na własnym obiekcie? Obstawiamy wygraną zawodników z Tarnoszyna, chociaż mecz Metanoja – Ostoja nie jest dobrą miarą w ocenie formy zespołu z Lipska. Szyszła udanie rozpoczęła jednak sezon i to gospodarze będą w tym meczu pełnili rolę faworyta.

Huragan Hrubieszów – Ruch Machnów Nowy (28.08.2016, godz. 17:00) Typ: 1

Tym razem beniaminek z Machnowa Nowego jedzie do Gminy Hrubieszów na mecz z Huraganem. Pierwsze spotkanie rozegrali w ubiegłą środę przegrywając nieznacznie z Szumami Susiec 1:0. Huragan natomiast, po dotkliwej porażce z Deltą (choć jak komentują trenerzy wynik nie oddaje pełnego obrazu gry) wraca na swój stadion i zechce zdobyć 3 punkty. Jeśli trener Jaworski mądrze poukłada zespół, to szczególnie w Teptiukowie, Huragan będzie trudnym przeciwnikiem dla wszystkich przyjezdnych. Jako lokalni patrioci obstawiamy w tym meczu zwycięstwo gospodarzy.

Sparta Łabunie – Delta Nielisz (28.08.2016, godz. 17:00) Typ: 2

Sparta wygrała pierwszy mecz z Perłą Telatyn, jednak obserwując ten mecz ciężko było doszukać się pozytywów, może poza grą w pierwszych minutach meczu. Delta natomiast nie pozostawiła żadnych złudzeń w I kolejce i pewnie zgarnęła pełną pulę punktów. Być może wsparta własną publicznością i zmotywowana drużyna z Łabuń stawi czoła Nieliszanom, jednak faworytem pozostaje w tej potyczce Delta.

Ostoja Skierbieszów – Perła Telatyn (28.08.2016, godz. 17:00) Typ: 2

Ostoja po bardzo dobrym pierwszym spotkaniu, będzie gościła beniaminka, Perłę Telatyn i to właśnie zespół ze Skierbieszowa będzie pewnym kandydatem do zwycięstwa. Sześć bramek strzelonych w Lipsku może zwiastować kanonadę i w tym meczu. Być może jednak trener Perły zna receptę na powstrzymanie doświadczonych napastników Ostoji i zespół z Telatyna wróci z meczu z dobrym wynikiem. My obstawiamy wysokie zwycięstwo Ostoji Skierbieszów.