Siatką podzieleni, sportem połączeni

"Siatką podzieleni, sportem połączeni" to projekt, który jako GKS Andoria Mircze zrealizowaliśmy w ramach programu Fundacja ORLEN "Moje Miejsce na Ziemi".

Dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji Orlen utworzyliśmy i wyposażyliśmy dwa nowe boiska w okolicach stadionu w Mirczu - jedno do siatkówki plażowej, a drugie wielofunkcyjne, trawiaste, do siatkówki, badmintona, siatkonogi i pickleball.

Mamy nadzieję, że boiska będą służyły wszystkim mieszkańcom Gminy Mircze (i nie tylko) i będą jak najczęściej użytkowane. Już dziś zapraszamy!

Projekt został dofinansowany kwotą 10 000,00 zł ze środków Fundacji Orlen i był to główny darczyńca.

Nie możemy jednak zapomnieć o wolontariuszach i tych którzy wsparli naszą inicjatywę finansowo i dołożyli do tego projektu swoją cegiełkę.

Serdeczne podziękowania dla sołtysa wsi Mircze, Pana Wiesława Ożarowskiego i firmy "Usługi Transportowe D. Małyszek i M. Działa" za dostarczenie piasku.

Podziękowania dla Gmina Mircze za wsparcie finansowe i udostępnienie terenu pod boiska.

Dziękujemy Panu Mirosławowi Burdzaniowi za wsparcie z użyciem koparki.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy ciężko pracowali najpierw przy przygotowaniu placu pod boiska, a następnie przy przygotowaniu i wyposażeniu boisk - w szczególności członkom zarządu GKS Andoria Mircze. Dziękujemy również kibicom, którzy udostępniali własny sprzęt i włożyli pracę w utworzenie wspomnianych boisk.

Z zazdrością patrzyliśmy jeszcze do niedawna na historyczne zdjęcia, kiedy w tzw. "czynie społecznym" powstawał stadion w Mirczu. Dziś, pomimo zdecydowanie mniejszej skali, możemy być dumni i kontynuować wspaniałe tradycje i promować kulturę fizyczną w Gminie Mircze i okolicach.

Boiska już są, więc wkrótce możecie się spodziewać, że zorganizujemy na nich turnieje siatkówki plażowej, siatkówki na trawie, badmintona, siatkonogi i pickleball. Mamy wszystko co potrzeba do rozegrania niemal profesjonalnych zawodów.

Dziękujemy Fundacji Orlen za zaufanie i możliwość rozwijania Naszego Miejsca na Ziemi!