Lekcja futbolu: Andoria - Unia H. 0:7

W niedzielne popołudnie w Mirczu, w ramach finału rozgrywek o Puchar Starosty, spotkały się ze sobą drużyny Andorii Mircze i Unii Hrubieszów. Niestety spotkanie było niemal jednostronne, a piłkarze z Hrubieszowa pokazali dlaczego od nowego sezonu będą grać w IV lidze. Różnica poziomów, ale też inny etap przygotowań (Andoria dopiero je zacznie) były widoczne na boisku. Mateusz Oleszczuk, Bartłomiej Greniuk czy Mariusz Podgórski to z pewnością zawodnicy, którzy będą stanowić o sile Unii w nadchodzącym sezonie, a w tym meczu rozpracowywali raz po raz naszą defensywę.
         Warto wspomnieć, że ten prestiżowy mecz miał też nadzwyczajną jak na nasze warunki otoczkę. W roli spikera wspomogła nas Pani Danuta Muzyczka, drużyny wyprowadziły dzieci z zespołu Żaków/Orlików Andorii Mircze oraz Szkoły Podstawowej w Kryłowie, a w przerwie meczu dzięki wsparciu naszych partnerów i samorządów udało się zorganizować konkursy z nagrodami dla kibiców. Przed samym meczem odpowiednią statuetką uhonorowany został również Artur Mac, król strzelców Zamojskiej Klasy A w sezonie 2018/2019.
         Organizacja tego meczu nie udałaby się bez pomocy i wsparcia wielu osób za co chcielibyśmy w tym miejscu podziękować naszym partnerom:

• Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie,
  • Urząd Gminy Mircze,
  • Koło Gospodyń Wiejskich z Mircza,
  • Jacek Lizun,
  • Bank Spółdzielczy w Dołhobyczowie,
  • Dom Weselny Jaśko,
  • KajakiBug.pl,
  • Spółka MirEko z Mircza

Mimo kiepskiego wyniku, nastroje nie są u nas najgorsze - od kilku już lat, niezmiennie jesteśmy jedynym zespołem z Powiatu Hrubieszowskiego, który dobrowolnie przystępuje do rozgrywek o Puchar Starosty. Dla nas jest to mecz otwierający przygotowania do nowego sezonu w Klasie A. Sportowo jeszcze mamy braki, aby rywalizować jak równy z równym z takimi drużynami jak Unia Hrubieszów, ale powoli będziemy budować zespół, który ma za zadanie walczyć o dobre miejsce w Klasie A.
        Zapraszamy do śledzenia naszych profili na Facebooku, Instagramie czy naszej strony andoria.futbolowo.pl na których będziemy informować o bieżącej sytuacji w drużynie.