Zakończenie roku 2017

2 grudnia, w Domu Weselnym „Jaśko” w Mirczu odbyło się podsumowanie i zakończenie piłkarskiego roku 2017. Spotkanie było okazją do przypomnienia sobie najważniejszych wydarzeń z minionego czasu, podziękowań, a także wyróżnień.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji w postaci kalendarium, z przypomnieniem wszystkich spotkań i wydarzeń, w których uczestniczyła Andoria Mircze w roku 2017. Prezentowane były zdjęcia oraz bramki z większości meczów, które przypomniały te piękne, ale czasem i gorzkie chwile. Prezes pokusił się o dokonanie wyboru najlepszego (Andoria – Pogoń Łaszczówka 4:3) i najgorszego spotkania (Potok Sitno – Andoria 11:0) w tym roku, ale również wytypował 3 najlepszych piłkarzy tego roku (Adrian Brzozowski, Arkadiusz Sekulski, Kamil Sitarz).

Na koniec decyzją Zarządu przyznano 3 statuetki w kategoriach: Odkrycie roku 2017, Osobowość roku 2017 oraz Piłkarz roku 2017. Uhonorowani zostali:

Odkrycie roku 2017 – Hubert Dziadosz – młody piłkarz, który jak się okazuje rozegrał najwięcej minut w całym roku, a do tego był drugim najlepszym strzelcem drużyny (ex-aequo z Tomkiem Przeworskim). Stawiali na niego obaj trenerzy, a on nie zawodził i udowadniał, że jest ważnym ogniwem naszej drużyny.

Osobowość roku 2017 – Gerard Pisiewicz – człowiek, który działa po cichu, ale robi tak wiele, że nie wyobrażamy sobie tego klubu bez niego. Wspiera młody zarząd we wszystkich działaniach i co najważniejsze – robi to skutecznie.

Piłkarz roku 2017 – Adrian Brzozowski – w tym przypadku nie musimy chyba dużo tłumaczyć. Najlepszy strzelec (16 bramek w 11 meczach) ligi, najlepszy strzelec drużyny w całym roku. Już dawno Andoria nie miała takiego snajpera w swoich szeregach. Nie możemy ukrywać, że bez jego bramek byłoby nam ciężko ugrać tak wiele w tym sezonie.

Jak to bywa w takich sytuacjach, nie mogli z nami być wszyscy, więc w tym miejscu chcielibyśmy jeszcze podziękować tym, którzy w większym czy mniejszym stopniu przyczynili się do udanego roku 2017.

• Piłkarzom – to oni są głównymi aktorami w tym zielono-białym przedsięwzięciu i to im należą się największe podziękowania. W przeciągu całego roku, w meczach oficjalnych w koszulkach Andorii wybiegło ponad 40 zawodników.

• Trenerom – ich trud w przygotowanie drużyny jest nieoceniony, a wiemy doskonale, z jakimi problemami muszą się zmagać szkoleniowcy w najniższych, amatorskich ligach w Polsce. Dziękujemy trenerowi Mariuszowi Kozyrze oraz trenerowi Marcinowi Nowakowi.

• Działaczom – nie tylko tym oficjalnym, ale przede wszystkim Kornelowi Lizunowi, Kamilowi Sitarzowi i Pawłowi Pacajowi, za przygotowanie boiska do meczu, za wspólne akcje, za sprawy bieżące, za bezinteresowność.

• Gminie Mircze, na czele z Wójtem Gminy – Martą Małyszek, bo to dzięki ich przychylności i wsparciu finansowemu nasz klub może funkcjonować, a Pani Wójt zawsze staje po naszej stronie i nigdy nie mówi „nie” naszym inicjatywom.

• Partnerom – Dom Weselny „Jaśko” w Mirczu, Turystyka pod Strzechą (KajakiBug.pl), Delikatesy Centrum w Mirczu oraz Zakład Usługowo-Produkcyjny Jacek Lizun.

• Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Mirczu na ręce Dyrektor – Marianny Sobczuk za otwartość i użyczanie sali widowiskowej, kiedy tylko była taka potrzeba.

• Szymonowi Małyszkowi – za podjęcie się pomocy w tworzeniu drużyny juniorskiej „Andorii” Mircze.

• Jagodzie Sitarz – za wiele pięknych ujęć i za to, że poświęca swój prywatny czas, żeby uwiecznić nasze boiskowe zmagania.

• Jerzemu Smykowi – pełni rolę asystenta trenera i mentora w naszych poczynaniach, zawsze można na niego liczyć.

• Pawłowi Wiatrzykowi – kierownikowi drużyny, który w tym roku wziął na siebie część obowiązków związanych z organizacją techniczną spotkań.

• Marcinowi Kwaśnemu- fizjoterapeucie, który jest naszą pomocą medyczną, ale również wspomaga nas od strony technicznej.

• Andrzejowi Lizunowi – za pracę z dziećmi i młodzieżą w GLKRS „Olimp” Mircze, która przynosi już efekty w postaci świetnych wychowanków (Karol Gnap, Michał Sienicki – Unia Hrubieszów), ale również bardzo dobrego PRu dla piłki nożnej w Mirczu.

• Rafałowi Wójcikowi – za bezproblemową współpracę w zakresie transportu i zawsze pozytywne nastawienie, którym potrafi zawsze zarazić.

• Przedsiębiorstwu Handlowo Usługowemu Mirosław Działa, Dariusz Małyszek za pomoc techniczną przy pracach na stadionie.

• Wszystkim życiowym partnerkom piłkarzy i działaczy, za ich wyrozumiałość.

• Kibicom – jest Was coraz więcej i mamy nadzieję, że w nadchodzącym czasie będziecie rośli w siłę. Szczególne podziękowania dla kibiców, którzy są również na naszych meczach wyjazdowych.

• Szczególne podziękowania dla Domu Weselnego "Jaśko" w Mirczu, na ręce właściciela - Pawła Romaszki, który z otwartością podszedł do organizacji tego wydarzenia i wspierał nas w tych działaniach od początku do końca.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, których wymieniliśmy, jeśli o kimś zapomnieliśmy to przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość. Za nami piękny rok, ale ten nadchodzący może być jeszcze lepszy. Przed nami dużo pracy, ale hasło „Razem możemy więcej”, które ciągle staramy się promować daje nadzieje na dobry czas i dobry okres dla Andorii Mircze.

W dziale GALERIA można zobaczyć kilka zdjęć z tego wydarzenia.