Trener Mariusz Kozyra odchodzi z Andorii

Przez długi czas milczeliśmy w temacie zmiany trenera, pomimo różnych doniesień z lokalnego piłkarskiego środowiska, ale powód był jeden – czekaliśmy na oficjalne potwierdzenie od trenera Mariusza Kozyry, że jego plany stają się rzeczywistością. Dziś możemy już oficjalnie potwierdzić, że Mariusz Kozyra nie jest już trenerem GKS Andoria Mircze.

Były już trener Andorii weźmie udział w projekcie „Portugalski wzorzec piłkarski” dzięki któremu będzie mógł rozwinąć swoje umiejętności trenerskie, ale nie tylko. Projekt zakłada m.in.: kurs języka angielskiego, podstawowy kurs języka portugalskiego, 60 dniowy staż ze szkoleniami w portugalskiej drużynie Benfica Lizbona, kurs UEFA B lub C, dwumiesięczny staż w polskim klubie lub akademii piłkarskiej.

Pomimo utraty świetnego fachowca i profesjonalisty, jakim z pewnością jest trener Kozyra, cieszymy się jego sukcesem i w imieniu całego klubu gratulujemy. Oby obrana przez trenera ścieżka, okazała się „strzałem w dziesiątkę”

Mariusz Kozyra pracował w klubie GKS Andoria Mircze od 2015 roku, prowadząc w tym czasie zespół seniorów, zespół żeński, a także wspomagając pozostałych trenerów w pracy z młodzieżą (drużyna juniorów młodszych, oraz drużyny GLKRS Olimp Mircze). Dodatkowo od początku 2017 r. pełnił funkcję wiceprezesa GKS Andoria Mircze ds. sportowych. Do największych osiągnięć trenera podczas jego ponad dwuletniej pracy w naszym klubie można zaliczyć zajęcie 4 miejsca w Zamojskiej A-klasie, gr. II (sezon 2015/2016) oraz awans do I rundy Pucharu Polski ZOZPN, po historycznym zwycięstwie nad lokalnym rywalem – Unią Hrubieszów (w meczu I rundy remis z Ładą Biłgoraj i przegrana po rzutach karnych). Niewątpliwym sukcesem trenera Kozyry było też wywindowanie umiejętności kilku młodych piłkarzy naszego klubu, na których nie bał się postawić w rozgrywkach seniorskich pomimo ich wieku (15-16 lat) i braku doświadczenia. Zaowocowało to transferami dwóch zawodników do SMS Siarka Tarnobrzeg, jednym zawodnikiem interesuje się Tomasovia Tomaszów Lubelski, kolejny wybierze prawdopodobnie jeden z klubów juniorskich w Lublinie, a kilku innych nadal poświęca się piłce nożnej w naszym klubie z zaangażowaniem równym profesjonalistom.

Kiedy zacząłem przychodzić na mecze Andorii, jeszcze jako kibic to zastanawiałem się co to za człowiek, który w A-klasie przygotowuje do rozgrzewki przedmeczowej boisko z taką starannością, jakby miał na nie wybiec co najmniej Górnik Łęczna. Potem okazało się, że takie podejście towarzyszy trenerowi w każdym elemencie treningu piłkarskiego, a piłce nożnej oddany jest w 100%. Wspólnie z trenerem i Kornelem Lizunem, mając podobną wizję rozwoju drużyny podjęliśmy się próby kierowania klubem z poziomu Zarządu i myślę, że funkcjonowało to nieźle. Mam nadzieję. że trener w dalszym ciągu zechce mieć swój głos doradczy w tych tematach.

Panie Trenerze! W imieniu całej społeczności GKS Andoria Mircze dziękujemy za poświęcony czas, za profesjonalizm i zaangażowanie. Życzymy jednocześnie spełnienia marzeń i sukcesów zawodowych. Mamy nadzieję, że powalczysz o najwyższe cele i wkrótce usłyszymy o Tobie w kontekście sukcesu w profesjonalnej piłce nożnej.

Prezes GKS Andoria Mircze

Przemysław Jeczeń

W galerii odnajdziecie małą retrospekcję zdjęciową z pobytu trenera Mariusza Kozyry w Andorii Mircze.