Runda Wiosenna - Kadra, transfery

Plany transferowe w zimowym okienku transferowym były w naszym klubie górnolotne. Rozważaliśmy pozyskanie doświadczonych zawodników z klubów tj:. Unia Hrubieszów czy Huczwa Tyszowce. Ostatecznie nie osiągnęliśmy porozumienia, a brani pod uwagę zawodnicy wybrali grę w wyższych ligach.

Pomimo fiaska rozmów nie zakończyliśmy poszukiwań, co zaowocowało transferami powrotnymi młodych zawodników z naszej gminy. Z Kryształu Werbkowice (juniorzy, II drużyna) przeszedł do nas Sebastian Laszuk, natomiast z Unii Hrubieszów Hubert Dziadosz – obaj grający w formacji pomocy.

Niewątpliwym wzmocnieniem będą natomiast powroty zawodników, którzy ze względów zawodowych mieli przerwę w grze tj.: Łukasz Ciasnocha, Kamil Demusiak, i Kamil Matysiak. Do szerokiej kadry powracają również po krótszych przerwach Kamil Skowronek oraz Marian Wyrwa. Do tego cieszy nas powrót zawodników, którzy reprezentowali już nasz klub w drużynach juniorskich: Patryk Krawczyk oraz Krystian Ożarowski, a po raz pierwszy na treningach w Mirczu pojawił się też utalentowany 15-latek z naszej gminy – Krystian Boruta.

Tam gdzie są zyski, muszą pojawić się też straty. Jak już informowaliśmy do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Tarnobrzegu przenieśli się Daniel Tracz oraz Kacper Matysiak. Przerwę w treningach ze względów osobistych ogłosił też Karol Kot. Definitywnie natomiast z drużyną pożegnał się Łukasz Jarosz, który swoim doświadczeniem będzie teraz chciał wspomóc drużynę Kryształu II Werbkowice. Łukaszowi dziękujemy za pracę i poświęcenie, które przez wiele lat wkładał w rozwój naszego klubu, jednocześnie życząc, aby nadal czerpał radość z treningu i gry w nowym/starym klubie.

Kadra na rundę wiosenną 2016/2017

Bramka: Artem Goncharuk, Hubert Jóźwiak, Karol Grabowski

Obrońcy: Piotr Jakubski, Kornel Lizun, Kamil Sitarz, Paweł Pacaj (C),

Pomocnicy: Wojciech Baran, Krystian Boruta, Kamil Demusiak, Hubert Dziadosz, Patryk Krawczyk, Sebastian Laszuk, Karol Łukaszczyk, Kajetan Malinowski, Kamil Matysiak, Kamil Neć, Krystian Ożarowski, Tomasz Przeworski, Bartłomiej Przyczyna, Kamil Skowronek, Jakub Smal, Dariusz Sobieniak, Marian Wyrwa