Klasyfikacja strzelców po rundzie jesiennej

Jeśli chodzi o klasyfikację strzelców po pierwszej rundzie sezonu 2018/2019 Zamojskiej Klasy A mamy kilka ciekawych informacji. Po pierwsze zdecydowanym liderem jest Tomasz Albingier, reprezentujący Igros Krasnobród, który w 13 spotkaniach zdobył 21 bramek. To imponujący wynik, chociaż patrząc na przeszłość tego zawodnika (m.in. 7 występów w Ekstraklasie w barwach Odry Wodzisław w 2005 roku) można było się spodziewać, że nie zapomniał jak trafia się do siatki rywali.

Na drugim miejscu jeden z nielicznych przedstawicieli młodszego pokolenia – 18 latek ze Sparty Łabunie, Michał Przyczyna. Uzbierał 13 trafień i wyprzedził naprawdę doświadczonych zawodników z przeszłością w wyższych ligach. Będziemy z ciekawością obserwować losy tego nastolatka, najmłodszego w naszym zestawieniu.

Na ostatnim stopniu podium znaleźli się weterani zamojskich boisk: Daniel Waga (Ostoja) i nasz reprezentant – Artur Mac zdobywając po 12 bramek. Macu odblokował się dopiero w szóstej kolejce, ale jak już zaczął to trafiał regularnie w każdym spotkaniu.

Na kolejnym miejscu Sebastian Brytan (9), który przed sezonem zmienił Koronę Łaszczów na Pogoń Łaszczówkę oraz Rafał Witko (9) z Błękitnych Obsza. Tuż za nimi kolega klubowy Rafała – Adam Kozyra (8) (dobrze nam znany z występów dla Oriona Jacnia). Po 7 trafień uzyskali Piotr Chojna z Granicy, Grzegorz Jonak z Błękitnych i Damian Wach z Ostoi.

Ciekawostki:

- Średnia wieku pierwszej „10” – 31,2 (tylko 3 zawodników poniżej 30 roku życia)

- Pięciu z sześciu pierwszych zawodników w klasyfikacji urodziło się w styczniu

- łącznie bramek: 339

- średnia na mecz: 4,79

- w sumie bramki zdobyło 124 różnych zawodników ( w tym 7 bramek samobójczych)

Klasyfikacja stworzona została na podstawie dostępnych oficjalnych danych ze strony ŁączyNasPiłka.pl. Zestawienie nie jest w 100% pełne, ponieważ nie został rozegrany jeszcze mecz Tarpan Korchów – Błękitni Obsza.