Kadra 2018/2019

Sezon 2018/2019 to test dla nowej, zreformowanej klasy A. Połączenie dwóch grup i stworzenia jednej, okręgowej klasy A to duże wyzwanie dla naszej drużyny. Po pierwsze ze względu na dalekie wyjazdy (jesteśmy najdalej na wschód wysuniętą drużyną w stawce), a po drugie ze względu na wyższy poziom rozgrywek (4 zespoły spadające z klasy Okręgowej, 9 zespołów z góry tabel klasy A i zwycięzca klasy B z sezonu 2017/2018). Sytuacja wymagała wytężonej pracy w poszukiwaniu wzmocnień i uzupełnień kadrowych. Tym bardziej, że z drużyną pożegnał się między innymi Adrian Brzozowski czy Bartek Przyczyna, którzy byli podstawowymi zawodnikami w poprzednim sezonie.

Dużym problemem okazała się pozycja bramkarza – Karol Grabowski ze względu na problemy zdrowotne musi pauzować co najmniej przez pół roku, wypożyczony Kamil Wypchła powrócił do rodzimego Huraganu Hrubieszów, a Łukasz Klamer ze względów służbowych nie zawsze może być w kadrze. Na tak newralgicznej pozycji Andoria już od dawna potrzebowała bramkarza z doświadczeniem, który będzie potrafił uratować zespół, ale również kierować poczynaniami obrony. Udało nam się porozumieć z Patrykiem Macem, który reprezentował kilka klubów w regionie, a ostatnio bronił barw Korony Łaszczów. Do treningów powrócił również Paweł Pryl, a wkrótce po powrocie z wypożyczenia oraz po wyleczeniu kontuzji dołączy do nas Hubert Jóźwiak. Możemy powiedzieć, że pozycja bramkarza jest zabezpieczona.

W formacji defensywnej również doszło do zmian – przede wszystkim na pozycję stopera cofnięty został Kamil Sitarz, a to w związku z obowiązkami służbowymi Marcina Szwieca. Dodatkowo, gdy wydawało się, że mamy już prawego obrońcę „na lata” poważnej kontuzji (złamania kości strzałkowej) doznał w meczu sparingowym Karol Łukaszczyk. Na szczęście chęć gry w zespole wyraził Kacper Wichniewicz, który pierwsze kroki na boisku stawiał w Mirczu, a potem przeniósł się do Unii Hrubieszów i teraz wraca do rodzimego klubu. Kacper od pierwszych treningów pokazywał duże zaangażowanie co zaowocowało miejscem w pierwszym składzie. Co cieszy, treningi wznowił kolejny młodzieżowiec z Mircza – Mikołaj Skóra, który również pokazał się z dobrej strony na treningach i zyskał uznanie w oczach trenera. Warto dodać, że zarówno Kacper jak i Mikołaj to zawodnicy z rocznika 2002.

Do linii środkowej dołączyło na ten sezon aż 6 zawodników. Dwóch wznowiło treningi: Karol Kot, Sebastian Laszuk, natomiast transferowani zostali: Sergiej Borys z Kryształu Werbkowice, Kamil Kaczyński z Huraganu Hrubieszów, Łukasz Pąk z juniorów Unii Hrubieszów oraz Tomek Przeworski z Unii Białopole. Dodając do tego powrót po krótkiej przerwie Arka Sekulskiego oraz podstawowych zawodników Andorii Pawła Pacaja i Huberta Dziadosza kadra pomocników na papierze wygląda naprawdę dobrze. Pierwsze mecze pokazały już, że nasz środek pola i przebojowi skrzydłowi będą potrafili napsuć wiele krwi rywalom.

W ofensywie natomiast bez większych zmian. W kadrze pozostali Artur Mac, Bartek Brzyski oraz Maciek Matysiak, a z pewnością wsparciem dla nich jest transfer Tomka Przeworskiego, który może występować w pomocy, ale również jako podwieszony napastnik.

Z kadrą definitywnie pożegnali się Adrian Brozowski, Łukasz Koszyniuk oraz Kamil Neć, a na wypożyczenia zdecydowali się Piotr Jakubski (Perła Telatyn) oraz Bartek Przyszyna (Unia Hrubieszów). Nowe kluby znaleźli również zawodnicy, którzy mieli dłuższe przerwy z piłką klubową: Kamil Skowronek (ŁKS Łukawiec), Piotr Wasyna, Grzegorz Kierepka (Perła Telatyn).

Kadra 2018/2019

Bramkarze:

1. Patryk Mac (transfer z Korony Łaszczów)
  2. Paweł Pryl (wznowił treningi)
  3. Hubert Jóźwiak (powrót z wypożyczenia ze Skorpiona Zamość)
  4. Łukasz Klamer

Obrońcy:

1. Kamil Sitarz
  2. Kornel Lizun
  3. Kacper Wichniewicz (transfer z juniorów młodszych Unii Hrubieszów)
  4. Mikołaj Skóra (wznowił treningi)
  5. Kamil Kuźmiński