I kolejka rundy jesiennej - zapowiedź, typy

I kolejka zamojskiej klasy A, grupa II zapowiada się bardzo ciekawie. Układ kolejki powoduje, że z łatwością można wskazać teoretycznych faworytów poszczególnych spotkań. Nie zapowiada to jednak braku emocji, a w wręcz przeciwnie jest dobrym prognostykiem przed weekendową serią spotkań.

Pierwsze mecze dadzą odpowiedzi na temat formy i przygotowania zespołów. W niedzielę wieczorem będziemy mądrzejsi, ale teraz spróbujemy oszacować szanse poszczególnych zespołów w nadchodzących potyczkach. Co ciekawe, w tej kolejce jedyną szansę rewanżu za poprzedni sezon będą miały zespoły Huraganu i Delty, ponieważ pozostałe pary tworzą zespoły, które albo spadły z klasy „O”, albo awansowały z klasy B.

Perła Telatyn – Sparta Łabunie (Typ: 2)

Nowy sezon zainauguruje w sobotę mecz w Telatynie, gdzie miejscowa Perła podejmie Spartę Łabunie. Goście, pomimo utraty czołowego zawodnika – Łukasza Gulaka (Roztocze Szczebrzeszyn) dobrze prezentowali się w grach kontrolnych. Na korzyść Sparty przemawiają zarówno ostatnie ligowe mecze z Perłą (nie przegrali w 6 kolejnych spotkaniach), jak również fakt, że piłkarze z Telatyna są tegorocznym beniaminkiem A-klasy.

Delta Nielisz – Huragan Hrubieszów (Typ: 1)

Niedzielne granie zapoczątkują natomiast w Nieliszu drużyny Delty oraz Huraganu. Drużyna gospodarzy zawsze jest mocna na własnym boisku, a dodatkowym atutem będzie powrót do Nielisza Przemysława Kity (AMSPN Hetman Zamość), który będzie równocześnie pełnił rolę trenera. Huragan natomiast rozpoczął niedawno treningi pod wodzą trenera Andrzeja Jaworskiego, który prowadził Płomień Spartan Nieledew do czasu wycofania zespołu z rozgrywek. Niewiele wiadomo jednak na temat formy zawodników z Gminy Hrubieszów, ponieważ prawdopodobnie mecz z Deltą będzie ich pierwszym po letniej przerwie.

Metanoja Lipsko – Ostoja Skierbieszów (Typ:2)

Ostoja Skierbieszów po spadku z ligi okręgowej będzie chciała z pewnością pokazać swoje umiejętności i aspiracje do wygrania tej ligi. Jako pierwsza czoła stawi im Metanoja Lipsko – zespół środka tabeli ostatniego sezonu. Ostoja zatrzymała kilku doświadczonych zawodników ogranych w wyższej lidze, ale również testowała w przedsezonie kilku graczy, natomiast z Metanoji odszedł jeden z ważniejszych zawodników – Karol Klimkiewicz (Roztocze Szczebrzeszyn). O innych wzmocnieniach lub osłabieniach zespołów dowiemy się w najbliższym czasie, ale faworytem tego spotkania będzie Skierbieszowska Ostoja.

Szyszła Tarnoszyn – Orkan Bełżec (Typ: 2)

Kolejny mecz, w którym powalczy spadkowicz z klasy okręgowej – Orkan Bełżec, a jego rywalem, będzie dobrze nam znana Szyszła Tarnoszyn. Oba zespoły ostatnich sezonów nie mogą zaliczyć do bardzo udanych. Szyszła, co prawda pozostała w klasie A, ale okupowała przez większość czasu miejsca w dolnej części tabeli. Orkan natomiast zanotował spadek, ale w Bełżcu od razu przystąpili do pracy, co zaowocowało utworzeniem drugiej drużyny (B-klasa), a mecze sparingowe pokazują, że będzie to bardzo mocna drużyna i kolejny kandydat do awansu w stawce 12 zespołów. Szyszła natomiast skrzętnie ukrywa wszelkie informacje na swój temat, więc ciężko ocenić w jakiej formie mogą być zawodnicy. Wiemy natomiast, że grę w Szyszle wybrał nasz były zawodnik – Piotrek Jasina.

Szumy Susiec - Ruch Machnów Nowy (Typ: 1)

Ruch Machnów Nowy, to obok Perły Telatyn tegoroczny beniaminek. Po awansie z B-klasy zawodnicy zechcą podtrzymać dobrą passę i powalczyć o jak najwyższą lokatę w tabeli. Na przeszkodzie stanie im jako pierwszy zespół Szumów Susiec, który w tej rundzie zamierza rozegrać wszystkie mecze na własnym obiekcie, ze względu na planowany na wiosnę remont stadionu. Drużyna z Roztocza to w każdym sezonie trudny przeciwnik, który bije się o podium klasy A. W tej rundzie będą chcieli uzbierać jak najwięcej punktów i z przewagą własnego boiska mogą „namieszać” w czubie tabeli. Ruch przegrał przedsezonowy sprawdzian z Andorią 0:3 i nie wydaje się, aby mógł walczyć o wyższe cele w tegorocznych rozgrywkach, ale wszystko zweryfikuje boisko i po kilku kolejkach okaże się w jakim kierunku zmierza ten zespół.

Granica Lubycza Królewska – Andoria Mircze (Typ: 2)

Spadkowicz z klasy „0” Granica Lubycza Królewska, kontra Andoria Mircze, zdobywca 4go miejsca klasy A – takie zestawienie przynosi nam pierwsza kolejka. Wg mojej subiektywnej oceny może być to najciekawszy mecz w tej serii spotkań. Oba zespoły mają wiele do udowodnienia. Granica musi odbudować zespół, poprawić morale po spadku, a pomóc ma w tym nowy/stary trener Zbigniew Ulanowski. Andoria natomiast, po całkiem niezłym ostatnim sezonie ma apetyt na więcej. Udało się ustabilizować kadrę i dobrze przepracować okres przygotowawczy, więc bądźmy dobrej myśli i kibicujmy naszej drużynie.

Gospodarze

Goście