18 kolejka - typuje: Mariusz Kozyra

Postanowiliśmy zapytać o typy na najbliższą kolejkę byłego zawodnika i trenera Andorii Mircze - Mariusza Kozyrę, który od jakiegoś czasu przygląda się na nasze poczynania z dystansu. Czy obiektywne spojrzenie na sytuację drużyn w naszej lidze sprawdzi się w typowaniach najbliższej kolejki, przekonamy się już po najbliższym weekendzie.

Pogoń Łaszczówka - Graf Chodywańce; Typ: 1

Zdecydowanym faworytem tego meczu są gospodarze. Przemawia za nimi atut własnego boiska oraz cel na ten sezon i nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów z zespołem z dołu tabeli. Z drugiej strony, patrząc na formę Grafu z ostatnich spotkań, można myśleć o kolejnej niespodziance beniaminka, ale stawiam jednak na wysokie zwycięstwo Pogoni w tym meczu.

Andoria Mircze - Metanoja Lipsko; Typ: X

Mecz za tzw. „sześć” punktów i myślę, że obie drużyny będą musiały szukać punktów w innych spotkaniach aby zapewnić sobie utrzymanie. Chciałbym, aby Andoria wygrała to spotkanie, ale realnie patrząc nie będzie to łatwy mecz bo z Metanoją nigdy łatwo się nie grało. Dla zespołu z Lipska przegrana może oznaczać problemy z utrzymaniem, więc nie będzie to łatwy mecz dla Andorii. Mimo, że kibicuję swojej byłej drużynie to stawiam na remis z lekkim wskazaniem na Metanoję.

Potok Sitno - Perła Telatyn; Typ: 1

Myślę, że faworyt w tym meczu jest tylko jeden – Potok Sitno. Każdy inny wynik w tym spotkaniu będzie chyba największa niespodzianką sezonu, choć Perła zawsze ma lepszą wiosnę jak jesień. A klasa pokazała w tym sezonie, że każdy może wygrać z każdym i jest nieobliczalna, ale nie wiem czy dotyczy to zespołu z Sitna. Zdecydowane i wysokie, może nawet dwucyfrowe zwycięstwo gospodarzy.

Szyszła Tarnoszyn - Delta Nielisz; Typ: 1

Groźna na swoim boisku i słaba na wyjazdach Szyszła Tarnoszyn zagra z najsłabszym zespołem ligi Deltą Nielisz. O tym jak trudno gra się w Tarnoszynie sam się przekonałem będąc trenerem Andorii - przegraliśmy tam 6-2. Dyspozycja Delty w tej rundzie nie wskazuje na to, aby mieli oni zdobyć punkty z jakąkolwiek drużyną, dlatego stawiam na zwycięstwo gospodarzy, lecz nie będzie to wysoki wynik

Sparta Wożuczyn - Granica Lubycza Królewska; Typ: 1

Mecz kolejki i zarazem najtrudniejszy do wytypowania. Dwie drużyny z czołówki, najłatwiej wytypować w takim spotkaniu podział punktów, ale myślę, że jednak zespół z Wożuczyna minimalnie wygra to spotkanie. Nie wiem jaki jest cel Granicy, ale Sparta chce wrócić do klasy O i myślę, że będzie im bardzo zależało na zwycięstwie. Ich przewagą będzie także własne boisko, bo jak wiadomo, Granica lepiej radzi sobie "u siebie", dlatego stawiam w tym meczu na zwycięstwo gospodarzy, w którym padnie tylko jedna bramka.

Szumy Susiec - Sparta Łabunie; Typ: 1

Obie drużyny potrzebują punktów, ale myślę że zespół z Suśca bardziej i to właśnie gospodarze wygrają to spotkanie mimo, że wyniki z rundy wiosennej mogą wskazywać lekkiego faworyta w drużynie z Łabuń. Szumy jeżeli myślą o grze w A klasie w przyszłym sezonie muszą to spotkanie wygrać i myślę, że tak się stanie jedną bramką, obstawiam wysoki wynik 3:2 lub 4:3

Czy przewidywania Mariusza Kozyry okażą się trafne, przekonamy się już wkrótce. My zapraszamy do Mircza na mecz z Metanoją Lipsko. Sobota, godzina 16:00 na miejscowym stadionie. Walczymy do końca!